Részletes ismertető
Részletes ismertető
Senki sem beszél szívesen a betegségéről. Hát még akkor, ha valamilyen másokban undort keltő, gusztustalannak tartott dologról van szó. Pontosan ilyenek a férgek és paraziták, amelyek bizony az emberben is megtelepszenek. Ezért van az, hogy inkább úgy teszünk, mintha mi sem történt volna, és hagyjuk a szervezetünkben garázdálkodni az élősködőket. Ha nem fordítunk rá megfelelő figyelmet, egyes paraziták idővel akár több méteresre is megnőhetnek, valamint súlyos betegségek okozói lehetnek. A paraziták nem csak a fejletlen országok problémai! Parazitaforrások lehetnek, a nyers zöldség, a gyümölcs, a hús, és a háziállatok is.
A parazita fertőzések által okozott leggyakoribb betegségek és rendellenességek tünetei: ásványianyaghiány, fejfájások, álmatlanság, gyakori hasmenés, székrekedés, teltségérzet, alhasi fájdalmak, emésztési problémák, kimerültség, hát/nyakfájás, allergiák, krónikus köhögés, hipoglikémia, diabétes, pajzsmirígy rendellenességek, sőt még rák is. A feketedió bőséges mennyiségű organikus jódot, mangánt, magnéziumot ezen felül szelént, káliumot, vasat, nátriumot, foszfort, klórt, B1-, A-, C- vitamint, niacint, B2-, B6-vitamint és bioflavonoidokat tartalmaz. Dr. Albert Leang, gyógyszerészeti szakértő szerint a feketedió egy juglan nevű anyagot tartalmaz, mely hatékony a parazita betegségek ellen.
A készítmény ajánlott minden, a természetes megoldásokat kedvelő, az alternatív egészségjavító módszerekre nyitott érdeklődő számára.
Használat
Használat
Elsô flakon: napi 2x1 evôkanál étkezés elôtt
Második flakon: napi 2x1 teáskanál étkezés elôtt
Használat elôtt felrázni!
Tárolás: felbontás után hûtôszekrényben!
Ajánlható:
bélférgek, paraziták, élősködök kitakarítására a szervezetből
felszabadítja az immunrendszert a leterheltségtől
Fogyasztása nem helyettesíti a vegyes étrendet!
Hidegen készített szörp.
A kivonat nem tartalmaz alkoholt!
A honlapon található információk tájékoztató és ismeretterjesztő jellegűek, nem az OÉTI, illetve az Országos Gyógyszerészeti Intézet (OGYI) szakvéleményei, a termék összetevőire vonatkoznak, nem magára a készítményre.
Ha Önnek egészségügyi problémái vannak, a diagnózis felállítása céljából forduljon szakorvoshoz. Nem állítjuk, hogy termékeink bármilyen betegséget megakadályoznának vagy megszűntetnének.
Összetevők
Összetevők
Ingredients/Összetevôk:
feketedió kivonat, vegyes méz, csipkebogyó, almaecet, kálium szorbát 1g/l
Illatanyagot, színezéket nem tartalmaz. Allergén anyagokat nem tartalmaz.
GMP rendszerben gyártva.
Tudomány
Szakirodalmi források
A feketedió gyógynövénykénti használata Amerika - és a feketedió - felfedezése előtti időre nyúlik vissza. Az indiánok porrá tört fekete dió kérget alkalmaztak gombás bőrfertőzések és bélférgesség gyógyítására. A cherokee törzsbeliek pedig feketedió-kopáncs főzetet addig főztek, amíg besűrűsödött, és külsőleg alkalmazták, borogatásként.
Feketedió kéreg, gyógyteának A feketedió kérge (jobbra) igen erős asztringens (bőrösszehúzó) hatású, csípős, maró. A kéregből főzött teát, főzetet ugyanúgy használják, mint a közönséges dióét. Meg kell viszont jegyezni, hogy amikor feketedió-kéregről beszélünk, mindig csak a belső részét értjük e néven. A farész és a kemény külső kéreg közti lágy, világos háncsrészt.
Az indiánoktól vették át a korai telepesek is fogfájás esetén a feketedió-kéreg rágcsálásának szokását. Enyhe hashajtó hatása is van a kéregnek. Az amerikai polgárháború idején általánosan használt gyógyszer volt. Ma is alkalmazzák az emésztőrendszer karbantartására. Nem megismételve a mi diónk gyógyhatását, a feketedió kérge ugyanúgy alkalmas a székrekedés, mint a hasmenés kezelésére.
A feketedió kérgét és gyümölcsét bőrgombásodás ellen használták. Rákmegelőző hatást is tulajdonítottak neki, amely megfigyelés abból adódhatott, hogy gombaölő hatásánál fogva távol tartja azokat a gombákat, amelyeknek egyes anyagai rákkeltőnek bizonyulnak.
Mindenesetre a feketedióból készült gyógyszert 1990-ben Németországban rákellenes szerként jegyezték be. Feketedió-kopáncs porítva A feketedió gyógy-hatóanyagai szinte teljesen azonosak a mi közönséges diónkéval. Mindössze jódtartalmát kell kiemelnünk, amiből a feketedióban több van. A jód - tudjuk - fertőtlenítőszer. A feketedió gyógyhatása sok esetben ezel a fertőtlenítő hatással magyarázható. A feketedió-növény részei közül a zöld burok (kopáncs) tartalmazza a legtöbb, biológiailag aktív hatóanyagot. Flavonoidokat, antocianidokat, cseranyagokat, szerves savakat, illóolajokat, vas- és kobalt-sókat, C-, B1-, B2-vitaminokat, béta-karotint. Növényi rost tartalma is jelentős, de annak jótékony hatása az emésztőrendszerre nem érvényesülht, mert a feketedió zöld burka nem kerül fogyasztásra. Juglontartalmú feketedió-készítmény A kopáncsból kinyert levet herpesz, ekcéma, fekélyek és szifilisz ellen alkalmazták Amerikában, hagyományosan. Főzetét pedig féregűzőként, mert tannintartalma megöli a bélparazitákat. Az is ismeretes, hogy a régi indiánok sokszor nem bajlódtak a kopáncsfőzet elkészítésével, hanem nyersen rágcsálták a dió zöld burkát. Úgy is hatott.
Tudott, hogy a bőrfelület szemölcsei vírusos fertőzés eredményei. A feketediókopáncs-lé szemölcs-eltüntető hatását is megfigyelték.
A még zöld termés kipréselt levét galandféreg ellen itták, illetve toroköblítőként használták diftéria ellen. Úgy találták, hasznos különböző bőrgyulladások, daganatok, sebek megszüntetésére is. A feketedió tannintartalmának hatásmechanizmusa azonos a mi diónkéval, külső és belső hám-összehúzó hatása van, és gyógyhatása azzal is összefügg, hogy a sebek, gyulladások területén mindig nagy számban jelen lévő szabad gyökű fehérjék szabad gyökeit köti meg. A tannin a bélrendszerben élő káros élesztőgombákat és általában a patogenikus flórát is kiöli.