Részletes ismertető
Részletes ismertető
Az ókori mitológiában ambrózia néven az istenek nektárjaként, kedvenc italaként és táplálékaként jelenik meg, mint amely az örök élet és a szellemi emelkedettség fenntartásához szükséges.
Általános hatása: Hűtő vértisztító, szárító, hurut- és nyálkacsökkentő, lázcsillapító, sebfertőtlenítő, gyulladáscsökkentő, immunrendszer-erősítő, méregtelenítő, általános szöveti és nyirokrendszer-tisztító, burjánzó szövetet és daganatot gyógyító. Közérzetjavító, erőnlétfokozó, általános erősítő, energizáló és regeneráló hatású. Fertőtlenítő, emésztést fokozó, étvágycsökkentő, vércukorcsökkentő, gyomornyugtató és erősítő, zsírégető, testsúlycsökkentő, dugulást szüntető. Idegnyugtató, idegerősítő, gombásodás-, allergia- és asztmaellenes hatású, légzéskönnyítő. Csökkenti a Candida fertőzést. Fokozza a vele együtt beadott növények, gyógyszerek hatékonyságát. Afrodiziákum, erőnlét- és potenciafokozó. Őssejt növelő hatása van.
Lélektani hatása: Gyengéden csillapítja a háborgó lelket, szünteti az indulatokat és a kilátástalanság érzését, támogatja a belátásra jutást, a problémamegoldó képességet és az éleselméjűséget. Segít felülemelkedni a problémákon, szünteti a tespedést és a megrekedést, a mélabút és a komorságot, valamint a burjánzó, mérgezett érzelmi és gondolati folyamatokat. Erőssé, állhatatossá teszi a lelkületet, tágítja az élettér érzetét, csökkenti a korlátoltságot.
A készítmény ajánlott minden, a természetes megoldásokat kedvelő, az alternatív egészségjavító módszerekre nyitott érdeklődő számára.
Használat
Használat
Napi 2x1 teáskanál reggel-este étkezés előtt
Használat előtt felrázni!
Tárolás: felbontás után hűtőszekrényben!
Ambrosia ajánlható:
parlagfű okozta tünetek
allergia
megfázás
felszabadítja az immunrendszert a leterheltségtől
Fogyasztása nem helyettesíti a vegyes étrendet!
Hidegen készített szörp.
A kivonat nem tartalmaz alkoholt!
A honlapon található információk tájékoztató és ismeretterjesztő jellegűek, nem az OÉTI, illetve az Országos Gyógyszerészeti Intézet (OGYI) szakvéleményei, a termék összetevőire vonatkoznak, nem magára a készítményre.
Ha Önnek egészségügyi problémái vannak, a diagnózis felállítása céljából forduljon szakorvoshoz. Nem állítjuk, hogy termékeink bármilyen betegséget megakadályoznának vagy megszűntetnének.
Összetevők
Összetevők
Ingredients/Összetevôk:
Ambrosia kivonat,
Vegyes méz,Csipkebogyó,
Almaecet, kálium szorbát 1g/l
Illatanyagot, színezéket nem tartalmaz. Allergén anyagokat nem tartalmaz.
GMP rendszerben gyártva.
Használat elôtt felrázni!
Tárolás: felbontás után hûtôszekrényben!
Fogyasztása nem helyettesíti a vegyes étrendet!
Hidegen készített szörp
A kivonat nem tartalmaz alkoholt!
Tudomány
A parlagfű, mint az emberek eledele
Az ambrózia elvileg lehetne tápláléknövény is, mégsem vált soha azzá. A gazdasági növényként ismert − szintén amerikai eredetű − napraforgó (Helianthus) nemzetség az Ambrosia genus genetikailag legközelebbi rokona. A Helianthus genusból két fajt termesztenek jelenleg is hazánkban: a napraforgó (Helianthus annuus) magvaiból préselt olaj fontos táplálékunk, ezért e fajt széleskörűen termesztik hazánkban. Testvérfaja, a csicsóka (Helianthus tuberosus) nálunk is előfordul, de inkább Dél-Európában termesztik. Sok inulint tartalmazó földalatti ággumóit használják fel. Az inulin fruktóz molekulákból polimerizálódó, gyomorban nem emésztődő oligoszacharid, ezért inkább gyógyászati felhasználása ismeretes. A parlagfűnek ugyanúgy kaszattermése van, mint a napraforgónak (szotyola!). A magvai kisebbek, mintegy 47% nyers fehérjét és 38% nyers zsírt tartalmaznak. A magolaj ehető. Egy növényből kb. 5000 mag nyerhető. A Kolumbusz előtti indiánok a magokat ették. Vízben forralták, a víz felszínén lebegő olajat merőkanállal lemerték (gyenge élelmiszerforrás volt). Peter Goodchild észak-amerikai indiánokról írt 1984-ben megjelent könyvében listát közölt az indiánok „élelmiszer növényeiről”. Itt azt írja, hogy az óriás parlagfüvet számos területen termesztették. Egyes művek arra utalnak, az indiánok összetörték a magokat és kifőzték az óriás parlagfű magvaiból az olaját. Sajnos a magvak túl kicsik voltak, nem érte meg a fáradságot, hogy termesszék. Jelenleg a parlagfű 17 faja él Észak-Amerikában. Közülük a nálunk is tenyésző ürömlevelű parlagfű (Ambrosia artemisiifolia), és az olykor 3 méteresre is megnövő óriás parlagfű (Ambrosia trifida). Írjunk pozitív dolgokat is egyes (hazánkban elő nem forduló) parlagfű fajokról: Az Ambrosia tenuifolia napon szárított gyökereit ma is eszik a papago indiánok, sőt a zöld szárakat is fogyasztják. Az Ambrosia peruviana szárait és a leveleit, mint zöld festéket használják. Az Ambrosia ambrosioides gyökereiből tea készült, amivel a nőket itatták szülés után. Az Ambrosia confertiflora megrágott virágát hasmenés gyógyításá- ra használták. Ambrosia cumanensisből gyógynövényteák készültek sárgaláz, székrekedés, menorrhagia esetére.